Hopp til hovedinnholdet på siden Hopp til nettstedskarta Hopp til kontaktinformasjon
Gamvik logo - verdens nordligste fastlandskommune

>Tekstversjon

>Nettstedskart

>Om Gamvik

>Nyhetsbrev

>Diskusjonsforum


>Gjestebok

>Tourist

>Hjelp

Du er her: Hjem > Festival > Artikkel

Nordkynfestivalen 2009

Nordkynfestivalen 2009 er godt i gang

2009-07-21
Åpning av Nordkynfestivalen 2009På lørdag erklærte ordfører Marius Nilsen årets Nordkynfestival for åpnet, godt hjulpet av blandetkoret KOR-MIX fra Bergen.
Siden har det godt slag i slag, med dansegalla, gudstjeneste og åpen dag med Avinor.

 

 

Festivalleder Øyvind berg

 

- Årets festival har begynt veldig bra, sier en strålende fornøyd festivalleder Øyvind Berg. Han er godt fornøyd med publikumsoppslutningen så langt, tross det kjølige været.

- Lørdag kveld var det omtrent 200 mennesker på torget, og det er bra med tanke på været vi hadde, sier Berg og trekker frem gudstjenesten med fullsatt kirkekonsert med KOR-MIX på søndag som et av høydepunktene så langt.

Utekonsert på Slettnes i midnattsol

Festivaluken vil ellers by på et mangfoldig program, med blant annet båt- og fottur til Nordkyn i morgen, maritim dag på Wilsgaardbruket, sommershow og nattlig utekonsert med KOR-MIX på Slettnes fyr.

- Vi gleder oss til å invitere til Slettnes fyr for første gang under Nordkynfestivalen, det blir nok en flott opplevelse, sier Berg og lover både mye moro og godvær for resten av årets Nordkynfestival.

Se bilder fra folkeliv og helikoptertur her

Se mange flotte festivalbilder og fullt program på Nordkynfestivalens hjemmeside

 

 

 

 Publisert av Johanne Færevaag Nome tirsdag 21.07.2009



Web levert av CustomPublish