Hopp til hovedinnholdet på siden Hopp til nettstedskarta Hopp til kontaktinformasjon
Gamvik logo - verdens nordligste fastlandskommune

>Tekstversjon

>Nettstedskart

>Om Gamvik

>Nyhetsbrev

>Diskusjonsforum


>Gjestebok

>Tourist

>Hjelp

Du er her: Hjem > Vær og vind

VG TV været

2006-10-17 Les mer...

Værmelding fra YR for Mehamn

2004-07-06 Les mer...

Værmelding fra YR for Finnmark

2004-06-23 Les mer...

Værmelding fra STORM - Mehamn

Privat værselskap siden 1. april 1998 etablert i Bergen.
2004-06-23 Les mer...

Værmelding fra Wunderground for Mehamn

Internasjonalt værmeldingssystem og enheter kan være oppgitt i engelske enheter (grader Farenheit). Dette kan endres til metriske enheter (grader Celsius) under menyen "Units" på venstre side.
2004-06-23 Les mer...

Været for kyst- og havområder fra Meterologisk institutt

Direkte linker til værsider som gjelder for kysten av Norge og Finnmark.
2005-11-09 Les mer...

Flo og fjære

Velg en stasjon fra lista eller ved å klikke på kartet og klikk deretter på "Lag varslet". Du får opp en grafisk fremstilling for når det er flo og fjære. De nærmeste målestastasjonene er Hammerfest, Vardø og Nordkappbanken. For å finne tidspunkt i vår kommune må du interpolere mellom klokkeslettene. Vær oppmerksom på at denne siden kan ha manglende støtte for enkelte nettleserer som f.eks. Mozilla.
2005-06-13 Les mer...

Skydekket over Norge

Meterologisk institutt i Finland produserer en animasjon over skydekke og nedbør som beveger seg over norden. Bildene er hentet fra NOAA satelitten og oppdateres kontinuerlig. Her er linker til skyanimasjonen som dekker Finnmark fylke.
2005-04-07 Les mer...

Privat værstasjon i Mehamn

Her kan du sjekke værdata fra privat værstasjon hos Henning Johansen i Mehamn.
I sterk vind vil dataene være unøyaktige.
2006-01-18 Les mer...

Vind

I dag har det vært kraftig vind i Mehamn. Det er nylig satt opp en værstasjon ved Mehamn havneterminal og ut i fra denne så har vindstyrken vært oppe i over 25 meter pr sekund eller ca 50 knop. I henhold til Beafours skala så er dette styrke 10 og full storm.
2008-01-24 Les mer...

Informasjon om snesmeltingen og islagte vann

NVE gir ut en opdatert status for snesmeltingen og nyttig informasjon om hva man bør være oppmerksom på ved ferdsel over islagte vann i perioder med snesmelting.
2005-05-25 Les mer...


Web levert av CustomPublish